Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Փարիզում հանդիպում է ունեցել մարդու իրավունքների հարցերով Եվրոպական միության հատուկ ներկայացուցիչ Կայսա Օլոնգրենի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մարդու իրավունքների պաշտպանության, ժողովրդավարական հաստատությունների ամրապնդման և օրենքի գերակայության ապահովման ուղղությամբ Հայաստանի Կառավարության նախաձեռնած բարեփոխումների ընթացքին և այդ ուղղությամբ համագործակցության օրակարգին վերաբերող հարցեր։
Վարչապետ Փաշինյանը ընդգծել է, որ մարդու իրավունքների պաշտպանությունը և ժողովրդավարական բարեփոխումների շարունակականությունը Հայաստանի Կառավարության առաջնահերթություններից են։ Միաժամանակ վարչապետն ընդգծել է, որ ժողովրդավարությունը ՀՀ Կառավարության համար ոչ թե ընտրություն է, այլ ռազմավարություն:
Կայսա Օլոնգրենը, իր հերթին, բարձր է գնահատել Հայաստանի Կառավարության ջանքերը ժողովրդավարական ինստիտուտների կայացման և մարդու իրավունքների պաշտպանությանը միտված բարեփոխումների ուղղությամբ՝ ընդգծելով ԵՄ պատրաստակամությունը շարունակելու սերտ համագործակցությունը։

Премьер-министр Никол Пашинян, находясь с визитом в Париже, встретился со специальным представителем Европейского Союза по правам человека Кайсой Оллонгрен.
Во время встречи обсуждались вопросы, касающиеся хода реформ, инициированных правительством Армении в сферах защиты прав человека, укрепления демократических институтов и обеспечения верховенства закона, а также текущая повестка сотрудничества в этих направлениях.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул, что защита прав человека и непрерывность демократических реформ остаются среди ключевых приоритетов правительства Армении. При этом он отметил, что демократия для правительства Армении — не выбор, а стратегия.
В свою очередь Кайса Оллонгрен высоко оценила усилия правительства Армении, направленные на укрепление демократических институтов и защиту прав человека, подчеркнув готовность ЕС продолжить тесное сотрудничество с Арменией в этих областях.