ՀՀ-ի և «Հանրային շահերի լրատվամիջոցների միջազգային հիմնադրամի» միջև փոխըմբռնման հուշագիր ստորագրվեց
Հոկտեմբերի 29-ին Փարիզի խաղաղության 8-րդ համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը և «Հանրային շահերի լրատվամիջոցների միջազգային հիմնադրամի» (International Fund for Public Interest Media, IFPIM) գործադիր տնօրեն Նիշանտ Լալվանին ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր։
Փաստաթղթի ստորագրմամբ Հայաստանը պաշտոնապես միանում է Հիմնադրամին՝ Թիրախային տարածաշրջանի անդամ երկրի կարգավիճակով, ինչը հնարավորություն կտա խթանել Հայաստանում մեդիագրագիտությունը, ինչպես նաև անկախ և փաստահեն  լրագրության զարգացումը:

A Memorandum of Understanding was signed between the Republic of Armenia and the International Foundation for Public Interest Media
On October 29, within the framework of the 8th Paris Peace Conference, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Nishant Lalvani, Executive Director of the International Fund for Public Interest Media (IFPIM), signed a Memorandum of Understanding.
With the signing of the document, Armenia officially joins the Fund as a member of the Target Region, enabling it to promote media literacy and the development of independent, fact-based journalism.