Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը հայտարարել է, որ արտահերթ ընտրությունների իշխանությունը չի գնա։
«Մենք ունենք գործընկերներ, որոնք նաև արտահերթի մասին են խոսում, դա պետք է գնահատվի։ Բայց մենք գնահատել ենք, որ դրա կարիքը չկա։ Գնում ենք հերթական ընտրությունների։ Խնդրում եմ ավելորդ ինտրիգներ չփնտրել։ Շտաբի ձևավորումը կապված է այն բանի հետ, որ առաջին անգամ իշխանությունն ուզում է, առանց տարբեր հարցերում ցայտնոտների, շտապողականության, ճիշտ կազմակերպի աշխատանքը»,- ասել է նա։
Հարությունյանը նաև նշել է. «Կարող է, չգիտեմ, այնպիսի աշխարհացունց իրավիճակ լինի, և դրանից որևէ երկիր ապահովված չէ, բայց մենք գնում ենք հունիսին կայանալիք ընտրությունների»։

We are going to the next elections. Harutyunyan
The Prime Minister's Chief of Staff, Arayik Harutyunyan, announced that the government will not go to early elections.
"We have partners who are also talking about early elections; this should be assessed. But we have assessed that there is no need for it. We are going to regular elections. I ask you not to look for unnecessary intrigues. The formation of the headquarters is connected with the fact that for the first time the government wants to organize its work correctly, without flashpoints and haste in various issues," he said.
Harutyunyan also noted: "It may be, I don't know, such a world-shaking situation, and no country is safe from it, but we are going to the elections in June."