Արարատ Միրզոյանը և Ռոբերտ Ֆլոյդը մտքեր են փոխանակել միջազգային գործընթացների շուրջ
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Միջուկային փորձարկումների համապարփակ արգելման պայմանագրի կազմակերպության գործադիր քարտուղար Ռոբերտ Ֆլոյդի հետ:
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է ՀՀ հանձնառությունը Պայմանագրի նպատակներին՝ ի նպաստ միջազգային անվտանգության ու կայունության ամրապնդման:
Արարատ Միրզոյանը և Ռոբերտ Ֆլոյդը մտքեր են փոխանակել միջազգային գործընթացների շուրջ՝ կարևորելով շարունակական ջանքերը Կազմակերպության նպատակների համընդհանուր կյանքի կոչման ուղղությամբ։
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հարավային Կովկասում հաստատված խաղաղությանն ու ներկայիս պայմաններում ընձեռվող հնարավորություններին:

RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Robert Floyd, Executive Secretary of the Comprehensive Nuclear-Test-Ban Treaty Organization.
Minister Mirzoyan emphasized Armenia’s commitment to the goals of the Treaty, namely, strengthening international security and stability.
Ararat Mirzoyan and Robert Floyd exchanged views on international processes, emphasizing the importance of continuous efforts towards the universal implementation of the Organization’s goals.
The interlocutors discussed the peace established in the South Caucasus and the opportunities presented by current conditions.