Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ Հանրապետության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին` Ղազախստանի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա առթիվ:
Հիրավի նշանակալի են Ղազախստանի անկախ պետականության ամրապնդման, քաղաքական և քաղաքացիական ինստիտուտների կայացման, երկրի սոցիալ-տնտեսական, գիտակրթական և մշակութային զարգացմանը միտված բարեփոխումները։ Ձեր հեռատես մոտեցումների և հետևողական ու սկզբունքային քայլերի շնորհիվ Ղազախստանն այսօր էական դերակատարություն ունի տարածաշրջանային և գլոբալ հարցերում՝ հարգանք վայելելով միջազգային ասպարեզում։
Վստահ եմ, որ մեր ժողովուրդների բարեկամության ու փոխադարձ հարգանքի ամուր ավանդույթների վրա հիմնված միջպետական հարաբերություններում առկա դինամիկան, նախորդ տարի կայացած Ձեր պաշտոնական այցի շրջանակներում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման հետ մեկտեղ, ի հայտ կբերեն Երևանի և Աստանայի փոխգործակցության խորացման նոր դրսևորումներ։
Լիահույս եմ, որ մոտ ապագայում նախատեսված Ղազախստան իմ պաշտոնական այցի ընթացքում մենք կքննարկենք Հայաստան–Ղազախստան միջպետական օրակարգը՝ ի նպաստ բարեկամության, բարօրության և դեպի ապագան միտված երկկողմ ռազմավարական հարաբերությունների առաջմղման։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն ու նորանոր հաջողություններ Ձեր գործունեության մեջ՝ ի շահ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդի»:

Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of Kazakhstan
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of Kazakhstan, Kassym-Jomart Tokayev, on the occasion of Republic Day. The message states:
"I warmly congratulate you and the friendly people of Kazakhstan on the occasion of the national holiday of the Republic of Kazakhstan, Republic Day.
The reforms aimed at strengthening Kazakhstan's independent statehood, establishing political and civil institutions, and promoting the country's socio-economic, scientific, educational, and cultural development are truly significant. Thanks to your far-sighted approaches and consistent, principled steps, Kazakhstan today plays a vital role in regional and global issues, enjoying respect on the international stage.
The dynamics of interstate relations, grounded in the strong traditions of friendship and mutual respect between our peoples, along with the implementation of the agreements reached during your official visit last year, will yield new manifestations of deepening cooperation between Yerevan and Astana.
During my official visit to Kazakhstan, scheduled for the near future, we will discuss the Armenia-Kazakhstan interstate agenda to promote friendship, prosperity, and bilateral strategic relations for the future.
Taking this opportunity, I wish you good health and new successes in your activities for the benefit of the friendly people of Kazakhstan."