ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության նիստում անդրադարձել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ իրենց երկրի տարածքով Հայաստան բեռնափոխադրման արգելքը հանելու որոշմանը։
Նա հիշեցրել է, որ Թբիլիսիում արդեն իր գնահատանքն է արտահայտել Ադրբեջանի նախագահի որոշման կապակցությամբ, ողջունել այն։
«Նույնը ուզում եմ անել այստեղ, որովհետև սա շատ կարևոր որոշում է, ցույց է տալիս, որ Վաշինգտոնի հռչակագիրն ու ձեռք բերված պայմանավորվածությունները, ինչպես փորձ է արվում որոշ տեղերում ներկայացնել, միայն դեկլարացիա չեն։ Դրանք դեկլարացիա են, բայց որոնք բերել են կոնկրետ արդյունքներ»,- ասել է նա։
Վարչապետը ուշադրություն է հրավիրել երեկ հարցուպատասխանի ժամանակ ընդդիմության բացակայությանը, նշելով, որ նրանց համար գործունեության դաշտ, որ հիմնավորեն՝ ՀՀ-ն կործանվում է, այլևս չկա։

At a government session, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan addressed the decision by Azerbaijani President Ilham Aliyev to lift the ban on cargo transportation through Azerbaijan to Armenia.
He recalled that in Tbilisi, he had already expressed his appreciation for the decision of the Azerbaijani President and welcomed it.
"I want to do the same here, because this is a critical decision, it shows that the Washington Declaration and the agreements reached, as some places are trying to present, are not just declarations. They are declarations, but they have brought concrete results," he said.
The Prime Minister drew attention to the opposition's absence during yesterday's question-and-answer session, noting that there is no longer any field of activity for them to justify that Armenia is collapsing.