Ադրբեջան-Հայաստան-Թուրքիա խողովակաշարեր ու էլեկտրահաղորդման գծեր կկառուցվեն. վարչապետ
Առաջիկայում Հայաստանի տարածքով Ադրբեջանից դեպի Նախիջևան, ինչպես նաև Ադրբեջան-Հայաստան-Թուրքիա խողովակաշարեր, էլեկտրահաղորդման գծեր նույնպես կկառուցվեն։ Հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այս ամենը քննարկման մեջ է «TRIPP rout» ծրագրի շրջանակներում։ Նաև համապատասխան քննարկումների մեջ ենք Թուրքիայի և Ադրբեջանի հետ»,- ընդգծել է վարչապետը։
Նա այս ծրագրերի իրականացման և կյանքի կոչման համար գլխավոր պայմանը համարել է խաղաղությունը։
«Այժմ աշխատում ենք Ադրբեջանի հետ հաստատված խաղաղությունը ավելի ինստիտուցիոնալ դարձնելու ուղղության վրա»,- շեշտել է վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանը նաև նշել է, որ «Առաջիկայում կարող ենք Հայաստան-Թուրքիա սահմանի բացում ունենալ»։ Ըստ նրա, այդ ուղղությամբ աշխատում են վաղուց, և ամեն ինչ արդեն պատրաստ է։

Azerbaijan-Armenia-Turkey pipelines and power lines to be built. Prime Minister
In the near future, pipelines and power lines will also be built through Armenia from Azerbaijan to Nakhichevan, as well as the Azerbaijan-Armenia-Turkey route. Prime Minister Nikol Pashinyan announced.
“All this is under discussion within the framework of the 'TRIPP route' program. We are also in relevant discussions with Turkey and Azerbaijan,” the Prime Minister emphasized.
He considered peace the main condition for implementing and realizing these programs.
“We are now working on making the peace established with Azerbaijan more institutional,” the Prime Minister emphasized.
Nikol Pashinyan also noted that “in the near future, we may have the opening of the Armenia-Turkey border.” According to him, they have been working in that direction for a long time, and everything is already ready.