Տեղի է ունեցել Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Կոբախիձեի առանձնազրույցը: Վրաստանի վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի գործընկերոջը «Մետաքսի ճանապարհ» 5-րդ համաժողովին մասնակցելու հրավերն ընդունելու համար:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության օրակարգին վերաբերող հարցեր: Կողմերն ընդգծել են երկու բարեկամական երկրների միջև քաղաքական ակտիվ երկխոսության փաստը և վստահություն հայտնել, որ այն արդյունավետ կերպով կշարունակվի:
Նիկոլ Փաշինյանը և Իրակլի Կոբախիձեն մտքեր են փոխանակել առևտրատնտեսական, մշակութային ոլորտներում համագործակցությանը վերաբերող հարցերի շուրջ:
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատմանը: Իրակլի Կոբախիձեն մեկ անգամ ևս շնորհավորել է այդ առիթով և համոզմունք հայտնել, որ այն նոր ազդակ կհաղորդի տարածաշրջանային համագործակցությանն ու կայունության ապահովմանը:
Վարչապետ Փաշինյանը մանրամասներ է ներկայացրել տարածաշրջանային հաղորդակցության ուղիների ապաշրջափակմանը միտված TRIPP և «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծերի իրականացման շուրջ: Ի պատիվ վարչապետ Փաշինյանի՝ Իրակլի Կոբախիձեի անունից տրվել է պաշտոնական ընթրիք:

A private meeting between the Prime Ministers of Armenia and Georgia, Nikol Pashinyan and Irakli Kobakhidze, took place. The Georgian Prime Minister thanked his Armenian counterpart for accepting the invitation to participate in the 5th Silk Road Forum.
The interlocutors discussed issues related to the strategic partnership agenda between Armenia and Georgia. The parties emphasized the fact of active political dialogue between the two friendly countries and expressed confidence that it will continue effectively.
Nikol Pashinyan and Irakli Kobakhidze exchanged views on issues related to trade, economic, and cultural cooperation.
The establishment of peace between Armenia and Azerbaijan was touched upon. Irakli Kobakhidze once again congratulated on this occasion and expressed confidence that it will give a new impetus to regional cooperation and stability.
Prime Minister Pashinyan presented details on the implementation of the TRIPP and “Crossroads of Peace” projects to unblock regional communication routes. An official dinner was hosted in honor of Prime Minister Pashinyan by Irakli Kobakhidze.