Ալեն Սիմոնյանը հանդիպում է ունեցել Սահիբա Գաֆարովայի հետ
Ժնևում անցկացվող Միջխորհրդարանական միության 151-րդ վեհաժողովի շրջանակում տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և Ադրբեջանի խորհրդարանի նախագահ Սահիբա Գաֆարովայի հանդիպումը:
Քննարկումների ընթացքում խոսնակները ողջունել են Վաշինգտոնում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները և հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբ իրականացվող քայլերը:
Զրուցակիցներն ընդգծել են կառուցողական երկխոսությունը շարունակելու կարևորությունը և պատրաստակամություն հայտնել աջակցելու խորհրդարանական մակարդակում վստահության ամրապնդմանն ուղղված քայլերի իրագործմանը:

Alen Simonyan met with Sahiba Gafarova
The Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia, Alen Simonyan, and the Speaker of the Parliament of Azerbaijan, Sahiba Gafarova, met in Geneva during the 151st Assembly of the Inter-Parliamentary Union.
During the discussions, the speakers welcomed the agreements reached in Washington and the steps to normalize relations.
The interlocutors emphasized the importance of continuing the constructive dialogue and expressed their willingness to support the implementation of steps to strengthen trust at the parliamentary level.