Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղությունն արդեն հաստատված է․ Միրզոյան
Լյուքսեմբուրգում նախարարական հանդիպման մեկնարկին մամուլի հետ շփումներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը նշել է.
«Այսօր ես միանում եմ իմ գործընկերներին Եվրոպական միությունից, լայն Սևծովյան տարածաշրջանից, ինչպես նաև Կենտրոնական Ասիայից՝ քննարկելու միջտարածաշրջանային համագործակցության միջոցով ավելի ամուր դիմակայունություն, ավելի բարձր մակարդակի անվտանգություն և ավելի լավ փոխկապակցվածություն խթանելու ուղիները:
Այն փաստը, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղությունն արդեն հաստատված է, և երկու երկրները քննարկում են հաղորդակցությունների, տրանսպորտային ենթակառուցվածքների բացումը, ավելացնում է լրացուցիչ՝ զգալի ներուժ, քանզի մեր տարածաշրջանը կարող է կարևոր դեր խաղալ Եվրոպան Կենտրոնական Ասիայի հետ կապելու գործում»:

Peace between Armenia and Azerbaijan has already been established. Mirzoyan
At the start of the ministerial meeting in Luxembourg, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan said:
Today I meet with EU, Black Sea, and Central Asian colleagues to discuss how to build resilience, improve security, and enhance connectivity through interregional cooperation.
Peace has been established between Armenia and Azerbaijan, and both nations are now discussing opening communication and transport infrastructure. This progress adds significant potential for our region to connect Europe and Central Asia.