Հոկտեմբերի 20-ին Լյուքսեմբուրգ աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Մոլդովայի փոխվարչապետ, ԱԳ նախարար Միխայ Պոպշոյի հետ։ Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել փոխայցելությունների և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղություններով փոխգործակցության ակտիվացման միջոցով երկկողմ գործըկերության ընդլայման հնարավորություններին:
Արարատ Միրզոյանը և Միխայ Պոպշոյը մտքեր են փոխանակել եվրոպական ինտեգրացիայի հարցերի շուրջ՝ ընդգծելով առկա գործիքակազմի արդյունավետ իրացման գործում լավագույն փորձի փոխանակման պատրաստակամությունը:
Հայաստանի և Մոլդովայի ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել ժողովրդավարական զարգացման ճանապարհին առաջացող մարտահրավերների և դրանց հաղթահարման մեխանիզմների շուրջ: Միխայ Պոպշոյը ներկայացրել է Մոլդովայում ընտրությունների փորձառությունը, այդ թվում՝ հիբրիդ սպառնալիքների և ապատեղեկատվության դեմ պայքարի, և այդ նպատակով ինստիտուտների կարողությունների ամրապնդման մասով:

Thoughts were exchanged on issues of European integration
On October 20, within the framework of his working visit to Luxembourg, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Moldovan Deputy Prime Minister and Foreign Minister Mihail Popșoi. The interlocutors touched upon the opportunities for expanding bilateral partnership through mutual visits and activation of cooperation in areas of mutual interest.
Ararat Mirzoyan and Mihail Popșoi exchanged views on European integration issues, emphasizing the readiness to exchange best practices in the effective implementation of the existing toolkit.
The Foreign Ministers of Armenia and Moldova exchanged views on the challenges facing democratic development and mechanisms for overcoming them. Mihail Popșoi presented the experience of elections in Moldova, including the fight against hybrid threats and disinformation, and the strengthening of institutional capacities for this purpose.