Գերմանիան աջակցում է Հարավային Կովկասում խաղաղությանն ուղղված վաշինգտոնյան քայլերին. Կլաուդիա Բուշ
Գերմանիայի կառավարությունը պատրաստ է աջակցել Վաշինգտոնում օգոստոսի 8-ին Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածություններին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Սյունիքի մարզում լրագրողների հետ զրույցում ասել է Հայաստանում Գերմանիայի դեսպան Կլաուդիա Բուշը՝ անդրադառնալով Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև Վաշինգտոնում ստորագրված փաստաթղթերին։
Դեսպանը հիշեցրել է, որ Գերմանիայի կառավարությունը մեծ ներգրավվածություն է ունեցել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցություններում։
«Մենք հանդիպումներ ենք կազմակերպել Բեռլինում, աշխատանքներ ենք տարել և Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարությունները երախտապարտ են եղել։ Հիմա պետք է դեպի ապագա նայել ու հասկանալ, թե հաջորդ քայլերը որոնք են։ Վաշինգտոնում ձեռնարկված քայլերում մենք աաջընթաց ենք տեսել։ Գերմանիայի կառավարությունը պատրաստ է աջակցել այդ քայլերին։ Սա երկար ճանապարհ է, բայց մենք արդեն տեսել ենք, որ տևական ժամանակ խաղաղ է, չենք տեսել բախումներ, ինչը հույս է տալիս, որ կարող ենք շարունակել անցնել այդ ճանապարհով»,- ասել է դեսպանը:

Germany supports Washington's steps towards peace in the South Caucasus. Claudia Bush
The German government is ready to support the agreements reached between Armenia and Azerbaijan in Washington on August 8.
According to "Armenpress", German Ambassador to Armenia Claudia Bush said this in a conversation with journalists in Syunik province, referring to the documents signed between Armenia and Azerbaijan in Washington.
The ambassador recalled that the German government has been heavily involved in the negotiations between Armenia and Azerbaijan.
"We have organized meetings in Berlin, we have done work, and the leaderships of Armenia and Azerbaijan have been grateful. Now we need to look to the future and understand the next steps. We have seen progress in the steps taken in Washington. The German government is ready to support these steps. This is a long road, but we have already seen that it has been peaceful for a long time; we have not seen any clashes, which gives hope that we can continue to follow this path," the ambassador said.