Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի կառավարության նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի Թագավորության կառավարության նախագահ Պեդրո Սանչես Պերես-Կաստեխոնին՝ Ազգային տոնի առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իսպանիայի ժողովրդին Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Իսպանիայի հետ հարաբերությունների հետագա զարգացումը՝ առաջնորդվելով փոխադարձ հարգանքի և անկեղծ բարեկամության սկզբունքներով: Մեր ժողովուրդների միջև պատմական կապերը նշանավորվել են ըմբռնումով և բարի կամքով, ինչի հիման վրա շարունակում ենք կառուցել մեր գործընկերությունն առ այսօր:
Վերահաստատում եմ իմ պատրաստակամությունը՝ միասնական ջանքերով ապահովելու մեր պետությունների միջև արդյունավետ երկխոսության հետագա խորացումը և երկկողմ համագործակցության ընդլայնումն ընդհանուր հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր բնագավառներում»:

Пашинян направил поздравительное послание премьеру Испании
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание председателю правительства Королевства Испания Педро Санчесу Пересу-Кастехону по случаю Национального праздника.
В обращении говорится:
«Сердечно поздравляю Вас и народ Испании с Национальным праздником.
Армения придает большое значение дальнейшему развитию отношений с Испанией, основываясь на принципах взаимного уважения и искренней дружбы. Исторические связи между нашими народами всегда отмечались взаимопониманием и доброй волей, на основе которых мы продолжаем строить наше сотрудничество и сегодня.
Подтверждаю свою готовность совместными усилиями содействовать дальнейшему углублению эффективного диалога и расширению двустороннего сотрудничества во всех сферах, представляющих взаимный интерес».