«Խաղաղության խաչմերուկի» գաղափարը իրականություն է դառնում. վարչապետ
«Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատման և Հայաստան-Թուրքիա  հարաբերությունների կարգավորման դրական շարժընթացի պայմաններում «Խաղաղության խաչմերուկի» գաղափարը իրականություն է դառնում»,-ասել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «Համաշխարհային դարպասներ» միջազգային երկրորդ համաժողովին և ընդգծել, որ Վաշինգտոնում օգոստոսի 8-ին, նախագահ Թրամփի աջակցությամբ, Հայաստանը և Ադրբեջանը համաձայնության եկան տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների բացման շուրջ։
Նա հավելել է՝ Հայաստանը և ԱՄՆ-ն, երրորդ կողմերի հետ համատեղ, կիրականացնեն «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» նախագիծը. «Առաջին անգամ պատմության մեջ մեր տարածաշրջանը թե՛ քաղաքականապես, թե՛ լոգիստիկապես պատրաստ է բացահայտել իր չօգտագործված ներուժը և ինտեգրվել Եվրոպայի, Հվ. Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի միջև անխոչընդոտ կապի մեջ»,-ասել է վարչապետը։
Հիշեցնենք՝ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 8-9-ը  աշխատանքային այցով գտնվում է Բրյուսելում։

The idea of ​​"Crossroads of Peace" is becoming a reality. Prime Minister
“I am pleased to announce that, amid the positive momentum of peace between Armenia and Azerbaijan and the normalization of Armenia-Turkey relations, the idea of ​​the “Crossroads of Peace” is becoming a reality,” Prime Minister Nikol Pashinyan said at the second “Gateways to the World” international conference and emphasized that on August 8 in Washington, with the support of President Trump, Armenia and Azerbaijan reached an agreement on the opening of regional infrastructure.
He added that Armenia and the United States, together with third parties, will implement the “Trump Road to International Peace and Prosperity” project. “For the first time in history, our region is both politically and logistically ready to reveal its untapped potential and integrate into a seamless connection between Europe, the South Caucasus, and Central Asia,” the Prime Minister said.
Please note that Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will be on a working visit to Brussels on October 8-9.