Նիկոլ Փաշինյանը Բրյուսելում հանդիպել է Լյուքսեմբուրգի վարչապետի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Բրյուսելում անցկացվող «Համաշխարհային դարպասներ» միջազգային երկրորդ համաժողովի շրջանակում հանդիպել է Լյուքսեմբուրգի վարչապետ Լյուկ Ֆրիդենի հետ։
Կողմերը քննարկել են Հայաստան–Լյուքսեմբուրգ հարաբերությունների օրակարգային հարցեր, ընդգծել առևտրատնտեսական կապերի զարգացման անհրաժեշտությունը և մտքեր փոխանակել Հայաստան–Եվրամիություն համագործակցության խորացման շուրջ։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև Հայաստան–Ադրբեջան խաղաղության գործընթացին՝ կարևորելով տարածաշրջանային կայունությունն ու փոխգործակցությունը։

Prime Minister Nikol Pashinyan met with Luxembourg Prime Minister Luc Frieden, within the framework of the second “World Gateways” international conference held in Brussels.
The parties discussed issues related to the agenda of Armenia-Luxembourg relations, emphasizing the need to develop trade and economic ties, and exchanged views on deepening Armenia's cooperation with the European Union.
The interlocutors also discussed the Armenia-Azerbaijan peace process, emphasizing the importance of regional stability and cooperation.