Տեղի է ունեցել Հայաստանի և Ղազախստանի ԱԳ նախարարների հեռախոսազրույցը
Հոկտեմբերի 3-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի Հանրապետության նորանշանակ ԱԳ նախարար Երմեկ Կոշերբաևի հետ։
Նախարար Միրզոյանը շնորհավորել է Երմեկ Կոշերբաևին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել առաջիկա գործունեության մեջ։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Ղազախստանի միջև գործընկերության օրակարգային հարցերի շուրջ: Երկուստեք ընդգծվել է բարձր մակարդակում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կյանքի կոչման և ռազմավարական բնույթի գործընկերության առաջմղման ուղղությամբ համատեղ ակտիվ աշխատանքի պատրաստակամությունը:

On October 3, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan had a telephone conversation with the newly appointed Foreign Minister of the Republic of Kazakhstan, Ermek Kosherbayev.
Minister Mirzoyan congratulated Ermek Kosherbayev on his appointment and wished him success in his upcoming endeavors.
The interlocutors exchanged views on the agenda issues related to the partnership between Armenia and Kazakhstan. Both sides emphasized the readiness to actively work together to implement the agreements reached at the high level and promote a strategic partnership.