ՄԱԿ 80-րդ նստաշրջանի շրջանակում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Ֆերիդուն Սինիրլիօղլուի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ Կառավարության և ԵԱՀԿ միջև համագործակցությանը վերաբերող հարցեր: Կողմերը կարևորել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատումն ու տարածաշրջանում համագործակցության խթանումը:
Շեշտվել է, որ երկկողմ ակտիվ փոխգործակցությունը նպաստում է Հայաստանում ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացմանը, մարդու իրավունքների պաշտպանությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային խաղաղության և փոխվստահության ամրապնդմանը:

В рамках 80-й сессии ООН премьер-министр Никол Пашинян встретился с генеральным секретарём ОБСЕ Феридуном Синирлиоглу.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся сотрудничества между Правительством Армении и ОБСЕ. Стороны подчеркнули важность установления мира между Арменией и Азербайджаном и содействия сотрудничеству в регионе.
Было отмечено, что активное двустороннее взаимодействие способствует развитию демократических институтов в Армении, защите прав человека, а также укреплению регионального мира и взаимного доверия.