Սեպտեմբերի 26-ին Նյու Յորքում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Կուբայի ԱԳ նախարար Բրունո Ռոդրիգես Պարիյայի հետ։ Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Կուբայի միջև համագործակցության զարգացման հնարավորությունները:
Արարատ Միրզոյանը և Բրունո Ռոդրիգես Պարիյան մտքեր են փոխանակել բազմակողմանիության, միջազգային համակարգի արդյունավետության վրա ազդող խնդիրների շուրջ։ Ընդգծվել է բազմակողմ հարթակներում երկու երկրների միջև փոխգործակցության առավել ակտիվացման հարցում երկուստեք առկա պատրաստակամությունը։
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասում զարգացումներին, մասնավորապես Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հարցում ձեռք բերված պայմանավորվածություններին։

Новые перспективы многосторонних отношений: встреча Армения — Куба
26 сентября в Нью-Йорке министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян провёл встречу с министром иностранных дел Кубы Бруно Родригесом Паррия. Собеседники обсудили возможности развития сотрудничества между Арменией и Кубой.
Арарат Мирзоян и Бруно Родригес Паррия обменялись мнениями по вопросам многосторонности и проблемам, влияющим на эффективность международной системы. Было подчеркнуто взаимное наличие готовности к более активному взаимодействию между двумя странами на многосторонних платформах.
На встрече также была затронута ситуация в Южном Кавказе, в частности достигнутые соглашения по вопросу мира между Арменией и Азербайджаном.