Հայաստանի և Սաուդյան Արաբիայի ԱԳ նախարարությունների միջև քաղաքական խորհրդակցությունների մասին փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրվել
Սեպտեմբերի 26-ին ՄԱԿ ԳԱ 80-րդ նստաշրջանի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը և Սաուդյան Արաբիայի ԱԳ նախարար Ֆեյսալ բին Ֆարհան Ալ Սաուդը ստորագրել են «Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության և Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության միջև քաղաքական խորհրդակցությունների մասին» փոխըմբռնման հուշագիր:

Подписан меморандум о взаимопонимании по политическим консультациям между МИД Армении и МИД Саудовской Аравии
26 сентября в рамках 80-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян и министр иностранных дел Королевства Саудовская Аравия Фейсал бин Фархан аль-Сауд подписали меморандум о взаимопонимании «О политических консультациях между Министерством иностранных дел Республики Армения и Министерством иностранных дел Королевства Саудовская Аравия».