Քննարկվել է ՀՀ և ԱՄՆ միջև ռազմավարական գործընկերության ծրագրերի իրականացումը
Սեպտեմբերի 25-ին ՄԱԿ ԳԱ 80-րդ նստաշրջանի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ սպառազինությունների վերահսկման և միջազգային անվտանգության հարցերով պետքարտուղարի տեղակալ Բրենտ Քրիստենսենի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել ՀՀ և ԱՄՆ միջև ռազմավարական գործընկերության զարգացանն ուղղված ծրագրերի իրականացման հարցեր։ Երկուստեք ընդգծվել է օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում էներգետիկայի, արհեստական բանականության ոլորտներում համագործակցության վերաբերյալ ստորագրված երկկողմ հուշագրերով արձանագրված պայմանավորվածությունների կյանքի կոչման ուղղությամբ աշխատանքների ակտիվ դինամիկան։
Արարատ Միրզոյանը և Բրենտ Քրիստենսենը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների, ինչպես նաև բազմակողմ հարթակներում ՀՀ-ԱՄՆ փոխգործակցության հարցերի շուրջ։

On September 25, within the framework of the 80th session of the UN General Assembly, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Brent Christensen, the US Under Secretary of State for Arms Control and International Security Affairs.
The interlocutors discussed issues related to the implementation of programs aimed at developing the strategic partnership between the Republic of Armenia and the United States. Both sides emphasized the active dynamics of work on implementing the agreements recorded in the bilateral memoranda on cooperation in the fields of energy and artificial intelligence, signed in Washington on August 8.
Ararat Mirzoyan and Brent Christensen exchanged views on regional developments, as well as issues of Armenia-US cooperation on multilateral platforms.