ՄԱԿ ԳԱ 80-րդ նստաշրջանի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասի հետ։
Զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են, որ Հայաստան-ԵՄ գործընկերությունը դինամիկ զարգանում է՝ ընդգրկելով փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ուղղությունները։
Արարատ Միրզոյանը և Կայա Կալասը մտքեր են փոխանակել աշխարհաքաղաքական, տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ և դրանց պայմաններում առանձնանշել ՀՀ-ԵՄ փոխգործակցության առաջնահերթ ծրագրերը։
Որպես տարածաշրջանային կայունության և խաղաղության կարևոր գործոն՝ ՀՀ ԱԳ նախարարը և ԵՄ ԱԳԱՔ բարձր ներկայացուցիչը քննարկել են միջազգային հաղորդակցության ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր։

Mirzoyan and Kallas exchanged views on regional developments
Within the framework of the 80th session of the UN General Assembly, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Kaja Kallas.
The interlocutors noted with satisfaction that the Armenia-EU partnership is developing dynamically, covering all areas of mutual interest.
Ararat Mirzoyan and Kaja Kallas exchanged views on geopolitical and regional developments, highlighting priority programs for RA-EU cooperation within their context.
As a crucial factor in regional stability and peace, the RA Foreign Minister and the EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy discussed issues related to the implementation of international communication programs.