Քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ հարաբերությունների ընթացքը և զարգացման հեռանկարները
Սեպտեմբերի 23-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովի 108-րդ Ռոուզ-Ռոթ սեմինարի շրջանակներում Հայաստան ժամանած՝ ՆԱՏՕ-ի գործողությունների հարցերով գլխավոր քարտուղարի փոխտեղակալ Բուրջու Սանի գլխավորած պատվիրակությանը։
Հանդիպմանը քննարկվել են ՆԱՏՕ-ի հետ ՀՀ հարաբերությունների ներկա օրակարգը և դրա զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանը վերաբերող հարցերի շուրջ:
Կողմերը երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել շարունակելու համատեղ ջանքերը՝ Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցության խորացման ուղղությամբ։

On September 23, RA Deputy Foreign Minister Mnatsakan Safaryan received a delegation led by NATO Deputy Assistant Secretary General for Operations Burcu San, who arrived in Armenia within the framework of the 108th Rose-Roth Seminar of the NATO Parliamentary Assembly.
The meeting discussed Armenia’s current relations with NATO and the prospects for their development, as well as exchanged views on issues related to regional and international security.
The parties expressed mutual willingness to continue joint efforts to deepen Armenia-NATO cooperation.