Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեային և ԵԽԽՎ-ին
Հայաստանիի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կմեկնի Նյու Յորք՝ մասնակցելու ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 80-րդ նստաշրջանին։ Բացի այդ, վարչապետը Ստրասբուրգում կմասնակցի ԵԽԽՎ աշնանային նստաշրջաններին․ Radar Armenia-ն տեղեկացավ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանից։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն արդեն գտնվում է Նյու Յորքում՝ մասնակցելու ՄԱԿ գլխավոր ասամբլեայի 80-րդ նստաշրջանին։ Իսկ ԵԽԽՎ աշնանային նստաշրջանը տեղի կունենա սեպտեմբերի 29-ից հոկտեմբերի 3-ը՝ Ստրասբուրգում, որի ընթացքում վարչապետը հանդես կգա ելույթով։

Премьер-министр Никол Пашинян примет участие в Генассамблее ООН и ПАСЕ
Премьер-министр Армении Никол Пашинян отправится в Нью-Йорк для участия в 80-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН. Кроме того, глава правительства примет участие в осенней сессии ПАСЕ в Страсбурге, сообщает пресс-секретарь премьера Назели Багдасарян, передает Radar Armenia.
Напомним, министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян уже находится в Нью-Йорке для участия в Генассамблее ООН. Осенняя сессия ПАСЕ пройдет в Страсбурге с 29 сентября по 3 октября, в рамках которой Никол Пашинян выступит с речью.