Քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին առնչվող հարցեր
Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի Գործողությունների գծով փոխտեղակալ Բուրչու Սանի հետ:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Երևան և ընդգծել Հայաստանի պատրաստակամությունը խորացնելու արդյունքին միտված երկկողմ փոխգործակցությունը:
Բուրչու Սանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և կարևորել Հայաստանում «108-րդ ՌՈՈՒԶ-ՌՈԹ» սեմինարի անցկացումը: Փոխտեղակալը շնորհակալություն է հայտնել Կոսովոյում ՆԱՏՕ-ի խաղաղապահ առաքելության շրջանակներում Հայաստանն ներգրավվածության ավելացման համար:
Զրուցակիցները նաև քննարկել են տարածաշրջանային և արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին առնչվող հարցեր:

Discussed issues related to the regional security situation
On September 22, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received the Deputy Assistant Secretary General for Operations of NATO, Burcu San.
The Secretary of the Security Council welcomed the delegation’s visit to Yerevan and emphasized Armenia’s readiness to deepen the result-oriented bilateral cooperation.
Burcu San, in turn, expressed gratitude for the warm welcome and highlighted the importance of holding the “108th ROSE-ROTH” seminar in Armenia. The Deputy Secretary thanked Armenia for’s increased involvement in the NATO peacekeeping mission in Kosovo.
The interlocutors also discussed issues related to the regional and extra-regional security situation.