«Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանն օրերս տեղեկացրել էր, որ ՀՀ վարչապետին անվստահություն հայտնելու մասին հայտարարության նախագիծ են ներկայացնելու, նաև՝ այդ թեմայով հանդիպումներ են նախաձեռնելու։
Ազգային ժողովի պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը, Radar Armenia-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով ընդդիմության նախաձեռնությանը, ընդգծեց՝ գործընթացի հաջողությունը գործնականում քիչ հավանական է․ «Ամենայն հարգանքով պարոն Մամիջանյանի հանդեպ, բայց պետք չէ մեծ-մեծ խոսել։ Պետք է ՔՊ-ական 19 պատգամավոր ևս միանան այդ նախաձեռնությանը, ինչը անհնար է»։
Ընդդիմությունը իմպիչմենտի հարցով խորհրդարանական լսումներ է նախաձեռնել, իսկ թե Հովիկ Աղազարյանը կմասնակցի, թե ոչ, նրա խոսքով՝ կախված է՝ որ օրը դա կլինի։
Աղազարյանը նաև նշեց, որ անհրաժեշտ է 54 ստորագրություն վարչապետին անվստահություն հայտնելու համար․ «Կհաջողվի նրանց, թե ոչ, չեմ կարող հստակ ասել»։

Нужно ещё 19 депутатов для импичмента, что невозможно: Агазарян
Руководитель фракции «Честь имею» Айк Мамиджян недавно сообщил, что будет представлен проект заявления о выражении недоверия премьер-министру РА, а также будут инициированы встречи на эту тему.
Депутат Национального собрания Овик Агазарян, в беседе с Radar Armenia, касаясь инициативы оппозиции, подчеркнул, что успех процесса практически маловероятен: «Со всем уважением к господину Мамиджяну, но не стоит говорить громкие слова. Нужно, чтобы ещё 19 депутатов от ГД присоединились к этой инициативе, что невозможно».
Оппозиция инициировала парламентские слушания по вопросу импичмента, а будет ли участвовать Овик Агазарян или нет, по его словам, зависит от того, в какой день это состоится.
Агазарян также отметил, что для выражения недоверия премьер-министру необходимо 54 подписи: «Удастся им это или нет — не могу сказать точно».