Նիդերլանդները 14 միլիոն եվրո կտրամադրի Հայաստանին
Նիդերլանդները 14 միլիոն եվրո կհատկացնի՝ Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված անձանց Հայաստանում մատչելի բնակարաններով ապահովելու համար։
Այս մասին X սոցիալական ցանցում հայտնել է Նիդերլանդների արտաքին գործերի նախարար Դեյվիդ վան Վիլը՝ անդրադառնալով ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպման արդյունքներին։
«Այսօր հայտարարվեց, որ Նիդերլանդները, Գլոբալ արտոնյալ ֆինանսավորման գործիքի միջոցով, 14 միլիոն եվրո կտրամադրի՝ Լեռնային Ղարաբաղից փախստականներին մատչելի բնակարաններով ապահովելու նպատակով»,- գրել է վան Վիլը։

The Netherlands will provide 14 million euros to Armenia
The Netherlands will allocate 14 million euros to provide affordable housing for displaced persons from Nagorno-Karabakh in Armenia.
This was announced on the X social network by the Minister of Foreign Affairs of the Netherlands, David van Weel, referring to the results of a meeting with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan.
“It was announced today that the Netherlands, through the Global Concessional Financing Facility, will allocate 14 million euros to provide affordable housing for refugees from Nagorno-Karabakh,” van Weel wrote.