Անդրադարձ՝ Հռոմի կանոնադրության դրույթների մասով աշխատանքներին
Սեպտեմբերի 17-ին Հաագայում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը  հանդիպում է ունեցել Միջազգային քրեական դատարանի նախագահ Տոմոկո Ականեի և գլխավոր քարտուղար Օսվալդո Ջավալա Գիլերի հետ։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել  ՀՀ-ի և ՄՔԴ-ի միջև փոխգործակցության, միջազգային իրավունքի նորմերի պահպանմանն ու օրենքի գերակայության ապահովմանն ուղղված միջազգային ջանքերում ներգրավածության հարցերի շուրջ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հռոմի կանոնադրության դրույթներին համապատասխան ազգային օրենսդրության կատարելագործման մասով տարվող աշխատանքներին, ինչպես նաև կարողությունների զարգացման նպատակով առկա հնարավորություններին։

On September 17, in The Hague, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with the President of the International Criminal Court, Tomoko Akane, and the Secretary General, Osvaldo Zavala Giler.
The interlocutors exchanged views on the issues of cooperation between the Republic of Armenia and the ICC, involvement in international efforts aimed at upholding the norms of international law, and ensuring the rule of law.
The meeting touched upon the work being carried out to improve national legislation in accordance with the provisions of the Rome Statute, as well as the existing opportunities for capacity development.