Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպան Մեհդի Սոբհանիին, ով ավարտում է իր առաքելությունը մեր երկրում:
Հանդիպման սկզբում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն անձամբ իր և Կառավարության անունից շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին իր պաշտոնավարման ընթացքում կատարված աշխատանքի և Հայաստան-Իրան միջպետական հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած զգալի ավանդի համար:
Դեսպանը, շնորհակալություն հայտնելով փոխվարչապետին ձևավորված կառուցողական համագործակցության համար, նշել է, որ Իրանը շարունակում է աջակցել տարածաշրջանում հարատև կայունություն և խաղաղություն հաստատելու Հայաստանի ջանքերին:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Իրանի միջև երկկողմ համագործակցության ընդլայնման ուղղությամբ վերջին երկու տարիների ձեռքբերումները առանցքային նշանակություն ունեցող ոլորտներում, մտքեր փոխանակել առաջիկա անելիքների և հնարավոր համատեղ նոր ծրագրերի շուրջ:
Մհեր Գրիգորյանը նորանոր հաջողություններ է մաղթել դեսպանին իր հետագա գործունեության մեջ՝ նշելով, որ նա մշտապես կմնա Հայաստանի բարեկամը:

Вы навсегда останетесь другом Армении. Григорян — Собхани
Заместитель премьер-министра Мгер Григорян принял посла Исламской Республики Иран в Армении Мехди Собхани, который завершает свою миссию в нашей стране.
В начале встречи заместитель премьер-министра Мгер Григорян лично от себя и от имени Правительства поблагодарил посла за проделанную работу в период его деятельности и за значительный вклад в развитие межгосударственных отношений Армения–Иран.
Посол, поблагодарив заместителя премьер-министра за сформированное конструктивное сотрудничество, отметил, что Иран продолжает поддерживать усилия Армении по установлению устойчивой стабильности и мира в регионе.
Собеседники обсудили достижения последних двух лет в направлении расширения двустороннего сотрудничества между Арменией и Ираном в имеющих ключевое значение сферах, обменялись мнениями о предстоящих делах и возможных новых совместных программах.
Мгер Григорян пожелал послу новых успехов в его дальнейшей деятельности, отметив, что он навсегда останется другом Армении.