Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպան Մեհդի Սոբհանիին, ով ավարտում է իր առաքելությունը մեր երկրում:
Հանդիպման սկզբում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն անձամբ իր և Կառավարության անունից շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին իր պաշտոնավարման ընթացքում կատարված աշխատանքի և Հայաստան-Իրան միջպետական հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած զգալի ավանդի համար:
Դեսպանը, շնորհակալություն հայտնելով փոխվարչապետին ձևավորված կառուցողական համագործակցության համար, նշել է, որ Իրանը շարունակում է աջակցել տարածաշրջանում հարատև կայունություն և խաղաղություն հաստատելու Հայաստանի ջանքերին:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Իրանի միջև երկկողմ համագործակցության ընդլայնման ուղղությամբ վերջին երկու տարիների ձեռքբերումները առանցքային նշանակություն ունեցող ոլորտներում, մտքեր փոխանակել առաջիկա անելիքների և հնարավոր համատեղ նոր ծրագրերի շուրջ:
Մհեր Գրիգորյանը նորանոր հաջողություններ է մաղթել դեսպանին իր հետագա գործունեության մեջ՝ նշելով, որ նա մշտապես կմնա Հայաստանի բարեկամը:

You will always remain a friend of Armenia. Grigoryan to Sobhani
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received Mehdi Sobhani, Ambassador of the Islamic Republic of Iran to Armenia, who is completing his mission in our country.
At the beginning of the meeting, Deputy Prime Minister Mher Grigoryan personally thanked the Ambassador on behalf of himself and the Government for the work done during his tenure and his significant contribution to the development of Armenia-Iran interstate relations.
The Ambassador, thanking the Deputy Prime Minister for the constructive cooperation established, noted that Iran continues to support Armenia's efforts to establish lasting stability and peace in the region.
The interlocutors discussed the achievements of the past two years in expanding bilateral cooperation between Armenia and Iran in key areas, exchanged views on upcoming activities, and possible new joint programs.
Mher Grigoryan wished the Ambassador new successes in his future activities, noting that he will always remain a friend of Armenia.