Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն անդրադարձել է Վաշինգտոնում Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև նախաստորագրված խաղաղության համաձայնագրին։
«Օգոստոսի 8-ին ստորագրված հռչակագիրը ՀՀ համար, ՀՀ ժողովրդի համար, մեր երեխաների համար մեծագույն ձեռքբերում է։ Եւ ոչ միայն ՀՀ համար. սա ձեռքբերում է ողջ տարածաշրջանի համար, բոլորի համար, տարածաշրջանի բոլոր ժողովուրդների համար, որից հետո, ենթադրվում է, երկար, տևական ժամանակ կկարողանանք այդ խաղաղությունը ստեղծել»,- ասել է նա։
Ըստ քաղաքապետի՝ «օգոստոսի 8-ը կարևոր հանգրվան էր»․ «Ես խորապես հավատացած եմ, որ խաղաղության համար, այդ հռչակագրի ստորագրմամբ, մենք առաջին ամենակարևոր քայլերն արել ենք»։

The August 8 Declaration is an excellent achievement for Armenia and the region. Tigran Avinyan
Yerevan Mayor Tigran Avinyan touched upon the peace agreement signed between Armenia and Azerbaijan in Washington.
“The declaration signed on August 8 is a great achievement for Armenia, for the people of Armenia, for our children. And not only for Armenia. This is an achievement for the entire region, for everyone, for all the peoples of the region, after which, it is assumed, we will be able to create that peace for a long, long time,” he said.
According to the mayor, “August 8 was an important milestone.” “I deeply believe that by signing that declaration, we have taken the first most important steps for peace.”