ԱԺ նախագահը կարևորել է Հայաստան-ՆԱՏՕ հարաբերությունների խորացումը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստան այցելած ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին: Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերության ընթացիկ վիճակը և հետագա համագործակցության ընդլայնման հնարավոր ուղիները:
ԱԺ նախագահը կարևորել է Հայաստանի ու ՆԱՏՕ-ի հարաբերությունների խորացումը` ընդգծելով ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացման, օրենքի գերակայության ապահովման և անվտանգային համակարգի կատարելագործման հարցերում օժանդակության անհրաժեշտությունը:
Դեսպանները, իրենց հերթին, ընդգծել են ՆԱՏՕ-ի պատրաստակամությունը` շարունակելու աջակցել Հայաստանին բարեփոխումների իրականացման, կառավարման արդյունավետության բարձրացման և տարբեր ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցության շրջանակներում:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին և խաղաղության օրակարգին վերաբերող տարբեր հարցերի:

The Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia, Alen Simonyan, received the Ambassadors accredited to NATO who visited Armenia. The meeting discussed the current state of the Armenia-NATO partnership and possible ways to expand cooperation further.
The NA Speaker emphasized the importance of deepening relations between Armenia and NATO, stressing the need for assistance in the development of democratic institutions, ensuring the rule of law, and improving the security system.
The Ambassadors, in turn, emphasized NATO's readiness to continue supporting Armenia in implementing reforms, increasing the efficiency of governance, and in the framework of mutually beneficial cooperation in various fields.
During the meeting, various issues related to regional developments and the peace agenda were also touched upon.