Խորհրդարանում ընդդիմություն այլևս գոյություն չունի. Ալեն Սիմոնյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Խորհրդարանում այլևս ընդդիմություն գոյություն չունի, կան որոշ անհատներ, որ տեղ են փնտրում այլ քաղաքական ուժերում՝ ապագա խորհրդարանում հայտնվելու համար,- հայտարարել է ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
Նա նշել է, որ կա արտախորհրդարանական ընդդիմություն, և հույս ունի, որ նրանց մեծ մասը կհայտնվի ԱԺ-ում․
«Իրենց ասածը ոչ մեկը չի լսում, իրենք 7 հոգի փողոցում չեն կարող հավաքել։ Իմ նկարը դնեմ փողոցում, ավելի շատ մարդ կհավաքվի շուրջը, քան, եթե իրենք ուզեն։ Իրենք քաղաքական դիակ են, սնանկ են, քաղաքական օրակարգ չունեն»,- ասել է նա։
Լրագրողի հարցին՝ Սամվել Կարապետյանի ուժը մրցակից է, նա ասել է՝ «Ոչ, որովհետև այդ պոնտը՝ փող ենք ծախսում, փող կբաժանենք, փողոտ տեղ է, մեզ հետ կարելի է միավորվել և հետո հայտնվել, պետական պաշտոն ստանալ, այլևս չի աշխատում, որովհետև դա պոնտ է, որովհետև քաղաքական ուժ այնտեղ չկա, կա մեծահարուստ մարդ, որը բանտում հայտնվել է, և ինչպես տասնամյակներ շարունակ արվել է՝ փորձում են քաղաքական ապաստարան գտնել ԱԺ-ում»։
Նա նաև նշել է՝ ե՞րբ եք տեսել, որ խորհրդարանական ընդդիմությունն արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ պահանջի. «Չի եղել նման օրինակ»։

There is no longer any opposition in the parliament. Alen Simonyan (VIDEO)
There is no longer an opposition in parliament, there are some individuals who are looking for a place in other political forces to appear in the future parliament, - stated NA Speaker Alen Simonyan.
He noted that there is an extra-parliamentary opposition, and he hopes that most of them will appear in the NA.
"Nobody listens to what they say; they cannot gather 7 people on the street. If I put my picture on the street, more people will gather around it than if I didn't. They are a political corpse, they are bankrupt, they have no political agenda," he said.
To the journalist's question whether Samvel Karapetyan's force is a competitor, he said, "No, because that pontoon: we spend money, we will distribute money, it's a money-rich place, you can unite with us and then appear, get a state position, it doesn't work anymore, because it's a pontoon, because there is no political force there, there is a wealthy person who appeared in prison, and as has been done for decades, they are trying to find political refuge in the National Assembly."
He also noted, When have you seen the parliamentary opposition demand early parliamentary elections? "There has been no such example."