Ռուբինյանը ներկայացրել է հայ-թուրքական կարգավորման գործընթացը
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը սեպտեմբերի 9-ին հանդիպել է ԻԻՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահիդ Ջալալզադեի հետ:
«Բարեկամ Իրանի հետ փոխադարձ հարգանքի ու վստահության վրա կառուցված երկկողմ հարաբերությունները մեծ կարեւորություն ունեն Հայաստանի համար: Իսկ փոխայցերն օգնում են առավել ընդգրկուն դարձնել երկկողմ օրակարգը՝ միաժամանակ շարունակելով ակտիվ երկխոսությունն ու  սերտ համագործակցությունը»,- ասել է Ռուբեն Ռուբինյանը:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային վերջին զարգացումները:
Վահիդ Ջալալզադեի խնդրանքով Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է մանրամասներ Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:

Deputy Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia, Ruben Rubinyan, met with Deputy Foreign Minister of the Islamic Republic of Iran, Vahid Jalalzadeh, on September 9.
“Bilateral relations with friendly Iran, built on mutual respect and trust, are of great importance for Armenia. And mutual visits help make the bilateral agenda more comprehensive, while continuing active dialogue and close cooperation,” said Ruben Rubinyan.
The interlocutors discussed the latest regional developments.
At the request of Vahid Jalalzadeh, Ruben Rubinyan presented details on the process of normalization of Armenia-Turkey relations.