Մտքեր են փոխանակել խաղաղության և կայունության ապահովման հետագա քայլերի շուրջ
Վիեննայում ՀՀ ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Ավստրիայի կանցլերի աշխատակազմի Գլոբալ հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Պետեր Լաունսկի հետ:
Հանդիպմանը զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայունության ապահովման հետագա քայլերի շուրջ: ԱԽ քարտուղարն անդրադարձել է տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հարցերին և ՀՀ կառավարության կողմից մշակված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին՝ ընդգծելով տարածաշրջանային ծրագրերի ներառականության կարևորությունը:
Կողմերը քննարկել են երկկողմ համագործակցության հիմնական ուղղություններն ու իրականացվող ծրագրերի ընթացքը: Վերոնշյալի համատեքստում ընդգծվել է տնտեսական լայն հնարավորությունների ստեղծումն ապաշրջափակման արդյունքում և դրա շրջանակներում երկկողմ համագործակցության պատրաստակամությունը:

In Vienna, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia met with Peter Launsky, Special Representative of the Austrian Chancellor for Global Affairs.
During the meeting, the interlocutors exchanged views on further steps to ensure peace and stability in the South Caucasus. The Secretary of the Security Council touched upon the issues of unblocking regional communications and the “Crossroads of Peace” project developed by the RA Government, emphasizing the importance of inclusiveness of regional programs.
The parties discussed the main directions of bilateral cooperation and the progress of the implemented programs. In the context of the above, the creation of broad economic opportunities as a result of the unblocking and the readiness for bilateral cooperation within its framework were emphasized.