ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Բիշքեկում հանդիպել է Ղրղզստանի նախարարների կաբինետի նախագահ (վարչապետ) Ադիլբեկ Կասիմալիևի հետ:
Ընդգծելով երկու երկրների համար Հայաստանի եւ Ղրղզստանի միջև հարաբերությունների զարգացման կարևորությունը` կողմերն արձանագրել են, որ առկա է չիրացված ներուժ` հավելելով, որ այդ ուղղությամբ պետք է կոնկրետ քայլեր ձեռնարկվեն:
Քննարկումների առանցքում են եղել ինչպես քաղաքական, այնպես էլ տնտեսական համագործակցությանն առնչվող տարբեր թեմաներ: Առանձնահատուկ կարևորություն է տրվել երկու երկրների առեւտրաշրջանառությանը և զբոսաշրջությանը վերաբերող հարցերին:

Ален Симонян встретился с премьер-министром Кыргызстана
Председатель НС РА Ален Симонян в Бишкеке встретился с председателем Кабинета министров (премьер-министром) Кыргызстана Адильбеком Касымалиевым.
Подчеркнув важность развития отношений между Арменией и Кыргызстаном для обеих стран, стороны отметили наличие нереализованного потенциала, добавив, что в этом направлении необходимо предпринять конкретные шаги.
В центре обсуждений были различные темы, касающиеся как политического, так и экономического сотрудничества. Особое внимание было уделено вопросам, связанным с товарооборотом и туризмом между двумя странами.