Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է օգոստոսի 8-ին ձեռքբերված պայմանավորվածությունները
Սեպտեմբերի 5-ին Փարիզ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի վարչապետին առընթեր գործող Պաշտպանության և ազգային անվտանգության գլխավոր քարտուղարության գլխավոր քարտուղար Նիկոլա Ռոշի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը, մասնավորապես՝ անդրադարձ է կատարվել անվտագային համագործակցությանը և քննարկվել է կիբեռանվտանգության ու տեղեկատվական միջավայրի աղտոտվածության հարցերի շրջանակներում համագործակցությունը:
Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է օգոստոսի 8-ին ձեռքբերված պայմանավորվածությունները տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման վերաբերյալ՝ ընդգծելով, որ ստեղծվելու են տնտեսական լայն հնարավորություններ ինչպես տարածաշրջանի, այնպես էլ արտատարածաշրջանային երկրների համար:
Հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռքբերվել ինստիտուցիոնալացնելու երկու երկրների գրասենյակների միջև առկա կապերը:

During his working visit to Paris on September 5, Secretary of the National Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, met with Secretary General of the General Secretariat of Defense and National Security under the Prime Minister of France, Nicolas Roche.
The interlocutors discussed the agenda of Armenia-France bilateral relations, particularly focusing on security cooperation and cooperation within the framework of cybersecurity and environmental pollution issues related to the information environment.
Armen Grigoryan presented the agreements reached on August 8 on the unblocking of regional communications, emphasizing that broad economic opportunities will be created for both regional and extra-regional countries.
During the meeting, an agreement was reached to institutionalize the existing ties between the offices of the two countries.