Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է օգոստոսի 8-ին ձեռքբերված պայմանավորվածությունները
Սեպտեմբերի 5-ին Փարիզ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի վարչապետին առընթեր գործող Պաշտպանության և ազգային անվտանգության գլխավոր քարտուղարության գլխավոր քարտուղար Նիկոլա Ռոշի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը, մասնավորապես՝ անդրադարձ է կատարվել անվտագային համագործակցությանը և քննարկվել է կիբեռանվտանգության ու տեղեկատվական միջավայրի աղտոտվածության հարցերի շրջանակներում համագործակցությունը:
Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է օգոստոսի 8-ին ձեռքբերված պայմանավորվածությունները տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման վերաբերյալ՝ ընդգծելով, որ ստեղծվելու են տնտեսական լայն հնարավորություններ ինչպես տարածաշրջանի, այնպես էլ արտատարածաշրջանային երկրների համար:
Հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռքբերվել ինստիտուցիոնալացնելու երկու երկրների գրասենյակների միջև առկա կապերը:

5 сентября в ходе рабочего визита в Париж Секретарь Совбеза РА Армен Григорян встретился с Генеральным секретарём Генерального секретариата обороны и национальной безопасности при премьер-министре Франции Николя Рошем.
Собеседники обсудили повестку двусторонних отношений Армения—Франция, в частности, было затронуто сотрудничество в сфере безопасности и рассмотрено взаимодействие в области кибербезопасности и загрязнённости информационной среды.
Армен Григорян представил договорённости, достигнутые 8 августа относительно разблокирования региональных коммуникаций, подчеркнув, что будут созданы широкие экономические возможности как для региона, так и для стран за его пределами.
В ходе встречи была достигнута договорённость институционализировать существующие связи между ведомствами двух стран.