Քննարկվում են Թուրքիայի և Հայաստանի համագործակցության ընդլայնմանը քայլերը
Թուրքական կողմը ևս տարածել է հաղորդագրություն Չինաստանում վարչապետ Փաշինյանի և նախագահ Էրդողանի հանդիպման վերաբերյալ։
Ըստ հաղորդագրության՝ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Թուրքիա-Հայաստան հարաբերությունները՝ Հարավային Կովկասում կայունության և խաղաղության հաստատման ուղղությամբ ձեռնարկված քայլերի լույսի ներքո։
Թուրքիայի նախագահը գոհունակություն է հայտնել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացի առաջընթացի կապակցությամբ՝ նշելով, որ Թուրքիան աջակցում է տարածաշրջանում խաղաղությանը, կայունությանը և զարգացմանը և կշարունակի իր ներդրումն ունենալ այդ գործընթացում։
Նախագահ Էրդողանը հայտարարել է, որ քննարկվում են Թուրքիայի և Հայաստանի միջև համագործակցության ընդլայնմանն ուղղված քայլերը։

The Turkish side also released a statement regarding the meeting between Prime Minister Pashinyan and President Erdogan in China.
According to the statement, during the meeting, Turkey-Armenia relations were discussed in light of the steps taken to establish stability and peace in the South Caucasus.
The Turkish President expressed satisfaction with the progress of the peace process between Armenia and Azerbaijan, noting that Turkey supports peace, stability, and development in the region and will continue to contribute to that process.
President Erdogan announced that steps aimed at expanding cooperation between Turkey and Armenia are being discussed.