Կայացել է Նիկոլ Փաշինյանի և Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը
Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գագաթնաժողովի շրջանակում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը, հայտնում են Կառավարությունից։
Զրուցակիցները կարևորել են հանդիպման անցկացումը՝ ընդգծելով, որ այն արդյունավետ հնարավորություն է երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային հարցերը և դրանց հետագա զարգացման ուղիները քննարկելու համար։
Կողմերը բարձր են գնահատել Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև շարունակական ու ակտիվ երկխոսությունը՝ կարևորելով ինչպես բարձր մակարդակի անձնական շփումները, այնպես էլ միջպետական ինստիտուցիոնալ համագործակցությունը։

В рамках саммита Шанхайской организации сотрудничества состоялась встреча Премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна и Президента Российской Федерации Владимира Путина, сообщают из Правительства.
Собеседники придали важное значение проведению встречи, подчеркнув, что она является эффективной возможностью для обсуждения актуальных вопросов повестки двусторонних отношений и путей их дальнейшего развития.
Стороны высоко оценили продолжающийся и активный диалог между Арменией и Россией, придав важное значение как личным контактам высокого уровня, так и межгосударственному институциональному сотрудничеству. В ходе встречи также был затронут ряд вопросов регионального и международного значения.