Վարչապետն ընդունել է Goldman Sachs-ի գլոբալ հարցերով նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է աշխարհում առաջատար ներդրումային բանկերից՝ Goldman Sachs-ի գլոբալ հարցերով նախագահ Ջարեդ Քոհենին:
Քննարկվել են ՀՀ Կառավարության և Goldman Sachs-ի միջև համագործակցության և ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները, մասնավորապես՝ Հայաստանի տնտեսական զարգացման, օտարերկրյա ներդրումների ներգրավման և նորարարական ու տեխնոլոգիական նախագծերի խթանման ուղղությամբ։
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում բարենպաստ բիզնես միջավայրի հետևողական բարելավման ուղղությամբ Կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումներին։
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել երկկողմ աշխատանքները՝ համատեղ նախագծերի իրականացման նպատակով:

Премьер-министр Никол Пашинян принял президента по глобальным вопросам одного из ведущих инвестиционных банков мира — Goldman Sachs Джареда Коэна.
Стороны обсудили перспективы сотрудничества между Правительством Армении и Goldman Sachs, в частности возможности реализации инвестиционных программ в сферах экономического развития Армении, привлечения иностранных инвестиций, а также поддержки инновационных и технологических проектов.
Была затронута тема реформ, проводимых правительством для последовательного улучшения бизнес-среды в стране.