Վարչապետն ընդունել է Goldman Sachs-ի գլոբալ հարցերով նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է աշխարհում առաջատար ներդրումային բանկերից՝ Goldman Sachs-ի գլոբալ հարցերով նախագահ Ջարեդ Քոհենին:
Քննարկվել են ՀՀ Կառավարության և Goldman Sachs-ի միջև համագործակցության և ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները, մասնավորապես՝ Հայաստանի տնտեսական զարգացման, օտարերկրյա ներդրումների ներգրավման և նորարարական ու տեխնոլոգիական նախագծերի խթանման ուղղությամբ։
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում բարենպաստ բիզնես միջավայրի հետևողական բարելավման ուղղությամբ Կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումներին։
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել երկկողմ աշխատանքները՝ համատեղ նախագծերի իրականացման նպատակով:

Prime Minister Nikol Pashinyan received Jared Cohen, President of Global Affairs at Goldman Sachs, one of the world's leading investment banks.
The parties discussed the possibilities of cooperation and the implementation of investment programs between the Government of Armenia and Goldman Sachs, specifically in the areas of Armenia's economic development, attracting foreign investment, and promoting innovative and technological projects.
The parties discussed the reforms implemented by the Government to improve the favorable business environment in Armenia consistently.