Գրիգորյանն ու Շոյգուն քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռքբերված համաձայնությունները
Օգոստոսի 21-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԱԽ քարտուղար Սերգեյ Շոյգուի հետ:
Ա.Գրիգորյանը զրուցակցին է ներկայացրել օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ձեռքբերված համաձայնությունները և վստահություն հայտնել, որ այսօր արդեն տարածաշրջանում հաստատված է խաղաղություն, որը համապատասխանում է տարածաշրջանի բոլոր երկրների շահերին:
Գրիգորյանը խոսել է նաև տարածաշրջանի հաղորդակցության ուղիների ապաշրջափակման և դրա արդյունքում ընձեռվելիք տնտեսական հնարավորությունների մասին՝ ընդգծելով դրանց կարևորությունը բոլոր երկրների շահերի տեսանկյունից:
Ս.Շոյգուն իր հերթին ներկայացրել է Ալյասկայում տեղի ունեցած ՌԴ նախագահ Վ.Պուտինի և ԱՄՆ նախագահ Դ.Թամփի հանդիպման արդյունքները և հետագա ընթացքը:

Григорян и Шойгу обсудили достигнутые между Арменией и Азербайджаном соглашения
21 августа секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян провел телефонный разговор с секретарем Совета безопасности России Сергеем Шойгу.
А. Григорян представил собеседнику соглашения, достигнутые 8 августа в Вашингтоне в рамках процесса нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном, и выразил уверенность, что сегодня в регионе уже установился мир, который соответствует интересам всех стран региона.
Григорян также затронул вопрос разблокировки коммуникационных маршрутов в регионе и вытекающих из этого экономических возможностей, подчеркнув их важность с точки зрения интересов всех стран.
С. Шойгу, в свою очередь, представил результаты встречи президента России В. Путина и президента США Д. Трампа