Խարսխված հարաբերություններն ակտիվ զարգանում են
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունգարիայի նախագահ Տամաշ Շուլյոկին Ազգային տոնի կապակցությամբ։
«Ուրախությամբ պետք է արձանագրեմ, որ Հայաստանի և Հունգարիայի միջև պատմական ամուր կապերի և փոխադարձ հարգանքի վրա խարսխված հարաբերությունները վերջին ժամանակաշրջանում ակտիվ զարգանում են։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կնպաստենք հայ-հունգարական բազմոլորտ համագործակցության առավել ամրապնդմանը և առկա ներուժի լիարժեք իրացմանը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,- մասնավորապես ասվում է ուղերձում:

President of the Republic Vahagn Khachaturyan sent a congratulatory message to President of Hungary Tamas Szulyok on the occasion of the National Day.
“I am pleased to note that the relations between Armenia and Hungary, anchored in strong historical ties and mutual respect, have been actively developing recently.
I am confident that through joint efforts we will contribute to the further strengthening of Armenian-Hungarian multi-sectoral cooperation and the full realization of the existing potential for the benefit of our peoples,” the message states in particular.