Կարևորվել են ռազմավարական տեսանկյունից պայմանավորվածությունները
Օգոստոսի 19-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Իրանի ԱԳ նախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչիի հետ, ով Երևան էր ժամանել Իրանի նախագահի պատվիրակության կազմում:
Արարատ Միրզոյանը և Սեյեդ Աբբաս Արաղչին կարևորել են երկու երկրների միջև ռազմավարական գործընկերության զարգացման համատեքստում ձեռքբերված պայմանավորվածությունները և քննարկել այդ ուղղությամբ իրականացվելիք աշխատանքները:
Ի շարունակություն ղեկավարների մակարդակով կայացած քննարկման՝ Հայաստանի և Իրանի ԱԳ նախարարներն անդրադարձ են կատարել նաև տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման միջոցով ընձեռնվող հնարավորություններին և այս հարցում ձևավորված փոխըմբռնմանը:

Strategic agreements were emphasized
On August 19, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Iranian Foreign Minister Seyed Abbas Araghchi, who arrived in Yerevan as part of the Iranian President’s delegation.
Ararat Mirzoyan and Seyed Abbas Araghchi highlighted the agreements reached to develop the strategic partnership between the two countries and discussed the work to be carried out in that direction.
Continuing the discussion held at the level of leaders, the Foreign Ministers of Armenia and Iran also touched upon the opportunities provided by unblocking regional communications and the mutual understanding formed in this regard.