Համացանցում անհեթեթության հասնող ենթադրություններ են շրջանառվում․ Նազելի Բաղդասարյան
Համացանցում անհեթեթության հասնող ենթադրություններ են շրջանառվում, թե իբր վարչապետ Փաշինյանը Վաշինգտոնում դեմ է արտահայտվել Ադրբեջանում անազատության մեջ գտնվող մեր հայրենակիցների կամ նրանց մի մասի վերադարձին, գրել է վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը։
«Վարչապետը բազմիցս նշել է, որ ՀՀ ներկայացուցիչները տարբեր ձեւաչափերի իրենց հանդիպումներում շարունակաբար բարձրացնում են այդ հարցը եւ փնտրում լուծումներ»,- նշել է նա։
Բաղդասարյանը գրել է, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպմանը հարցը քննարկման առարկա է դարձել հենց վարչապետ Փաշինյանի նախաձեռնությամբ։

Absurd assumptions are circulating on the Internet. Nazeli Baghdasaryan
Absurd assumptions are circulating on the Internet that Prime Minister Pashinyan spoke out in Washington against the return of our compatriots imprisoned in Azerbaijan, or some of them, wrote the Prime Minister’s spokesperson, Nazeli Baghdasaryan.
“The Prime Minister has repeatedly noted that the representatives of Armenia in their meetings in various formats continuously raise this issue and seek solutions,” she noted.
Baghdasaryan wrote that the issue became a subject of discussion at the meeting with US President Donald Trump at the initiative of Prime Minister Pashinyan himself.