Իսպանիայի ԱԳՆ-ն Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունները
Իսպանիայի արտաքին գործերի, ԵՄ և համագործակցության նախարարությունը շնորհավորում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունները` որոնք կհանգեցնեն խաղաղության և հարաբերությունների վերջնական կարգավորման երկու պետությունների միջև։
«Իսպանիան ողջունում է վարչապետ Փաշինյանի և նախագահ Ալիևի միջև Սպիտակ տանը Միացյալ Նահանգների մասնակցությամբ ձեռք բերված համաձայնությունները և վստահ է, որ այս հայտարարությունը վճռական քայլ է դեպի վերջնական խաղաղություն և Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև տասնամյակներ տևած հակամարտությունից հետո հարաբերությունների լիակատար կարգավորում։
Իսպանիան հույս ունի, որ այս համաձայնագրերը կբացեն համագործակցության, փոխըմբռնման և զարգացման նոր դարաշրջան՝ օգուտ բերելով երկու երկրներին և ամբողջ տարածաշրջանին։ Իսպանիան վերահաստատում է իր հանձնառությունը Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայունության նկատմամբ»,- ասված է հայտարարության մեջ։

The Spanish Ministry of Foreign Affairs, EU and Cooperation congratulates the agreements reached between Armenia and Azerbaijan, which will lead to peace and the final normalization of relations between the two countries.
“Spain welcomes the agreements reached between Prime Minister Pashinyan and President Aliyev at the White House, with the participation of the United States, and is confident that this announcement is a decisive step towards final peace and the full normalization of relations between Armenia and Azerbaijan after decades of conflict.
Spain hopes that these agreements will open a new era of cooperation, mutual understanding, and development, benefiting both countries and the entire region. Spain reaffirms its commitment to peace and stability in the South Caucasus,” the statement said.