Թրամփը Սպիտակ տանը կհյուրընկալի Հայաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդներին. The Washington Post
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ուրբաթ օրը Սպիտակ տանը կհյուրընկալի Հայաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդներ Նիկոլ Փաշինյանին և Իլհամ Ալիևին, քանի որ փորձում է միջնորդել տասնամյակներ տևած հակամարտության մեջ գտնվող երկու ազգերի միջև խաղաղության համաձայնագրի կնքմանը, գրում է The Washington Post-ը։
Հանդիպման մասին տեղեկությունը The Washington Post-ին առաջին անգամ հաստատել են Սպիտակ տան երկու բարձրաստիճան պաշտոնյաներ։ Նրանք նշել են, որ սա նախագահ Թրամփի ջանքերի օրինակն է՝ վերջ դնելու միջազգային հակամարտություններին և դրա համար գովասանքի արժանանալու համար։
Լրատվականը նշում է, որ Թրամփը պարծենում է ամբողջ աշխարհում խաղաղության համաձայնագրեր կնքելու իր հմտություններով, և մի շարք համաշխարհային առաջնորդներ նրան առաջադրել են Նոբելյան խաղաղության մրցանակի։

Trump to host leaders of Armenia and Azerbaijan at White House: The Washington Post
US President Donald Trump will host the leaders of Armenia and Azerbaijan, Nikol Pashinyan and Ilham Aliyev, at the White House on Friday as he seeks to broker a peace deal between the two nations embroiled in decades of conflict, The Washington Post reported.
The meeting was first confirmed to The Washington Post by two senior White House officials. They said it was an example of President Trump’s efforts to end international conflicts and to win praise for it.
The newspaper notes that Trump boasts of his skills in brokering peace agreements around the world, and several world leaders have nominated him for the Nobel Peace Prize.