Կառավարությունը՝ Վաշինգտոնում Փաշինյան-Ալիև հանդիպման մասին
Վարչապետ Փաշինյանի՝ ԱՄՆ կատարելիք այցի մասին մամուլում և սոցիալական ցանցերում շրջանառվող տեղեկատվությունն այս պահին չենք կարող ո՛չ հերքել, ո՛չ հաստատել։ Այդ մասին 1lurer.am-ին հայտնեցին Կառավարության լրատվության վարչությունից:
«Նման այցերի պարագայում, բնականաբար, լինում է պաշտոնական հաղորդագրություն, և տեղեկատվությունը հաստատված կարելի է համարել պաշտոնական հաղորդագրության պարագայում։
Այս պահին, ինչպես գիտեք, պաշտոնական որևէ հաղորդագրություն չենք հրապարակել և, հետևաբար, այցի մասին տեղեկատվությունը խնդրում ենք հաստատված համարել միայն պաշտոնական հաղորդագրությունից հետո»,- ասված է մեկնաբանության մեջ։
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտից լուրեր էին տարածվել ուրբաթ Վաշինգտոնում Փաշինյան-Ալիև հնարավոր հանդիպման մասին։ Նշվում էր, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Սպիտակ տանը կընդունի Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարներին՝ խաղաղության համաձայնագիրը ստորագրելու համար։

Government on Pashinyan-Aliyev meeting in Washington
We cannot confirm or deny the information circulating in the press and social networks regarding Prime Minister Pashinyan's upcoming visit to the US at this time. The Government's Press Service informed 1lurer. I'm about this.
"In the case of such visits, of course, there is an official statement, and the information can be considered confirmed in the case of an official statement.
At the moment, as you know, we have not published any official statement and, therefore, we ask that the information about the visit be considered confirmed only after the official statement," the commentary says.
It should be noted that since this morning, rumors have been circulating about a possible Pashinyan-Aliyev meeting in Washington on Friday. It was pointed out that US President Donald Trump will receive the leaders of Armenia and Azerbaijan at the White House to sign the peace agreement.