Արմենն Գրիգոորյանն ընդունել է հուդայա-քրիստոնեական միության պատվիրակությանը
ԱԽ քարտուղար Արմենն Գրիգորյանը հայտնել է, որ ընդունել է «Save Armenia» հուդայա-քրիստոնեական միության պատվիրակությանը:
«Հուլիսի 30-ին ընդունել եմ «Save Armenia» հուդայա-քրիստոնեական միության պատվիրակությանը: Ողջունել եմ պատվիրակության այցը Հայաստան և այն կարևորել ՀՀ-ԱՄՆ հարաբերությունների հետագա զարգացման տեսանկյունից՝ մատնանշելով հնարավոր համագործակցության ուղիները՝ սկսած առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացումից ու էներգետիկ ոլորտի բազմազանեցումից մինչև պաշտպանական ոլորտում հնարավոր համագործակցություն:
Հանդիպմանը ներկայացրել եմ Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները և վերահաստատել Հարավային Կովկասում կայունության և խաղաղության ամրապնդմանն ուղղված ՀՀ կառավարության հանձնառությունն ու ջանքերը:
Հարց ու պատասխանի ընթացքում ներկայացրել եմ ՀՀ կառավարության կողմից առաջ քաշված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը և ընդգծել դրա կարևորությունը՝ որպես տարածաշրջանային կայունությանն ու տնտեսական զարգացմանը նպաստող գործոն»:

Armen Grigorian received the delegation of the "Save Armenia" union
Secretary of the Security Council Armen Grigorian announced that he received the delegation of the “Save Armenia” Judeo-Christian Union.
“On July 30, I received the delegation of the “Save Armenia” Judeo-Christian Union. I welcomed the delegation’s visit to Armenia. I highlighted its importance from the perspective of further development of RA-US relations, pointing out possible ways of cooperation, starting from the development of trade and economic ties and diversification of the energy sector, to possible collaboration in the defense sector.
During the meeting, I presented the latest developments in the process of normalizing Armenia-Azerbaijan relations. I reaffirmed the commitment and efforts of the RA government to strengthen stability and peace in the South Caucasus.
During the question and answer session, I presented the “Crossroads of Peace” project put forward by the RA government. I emphasized its importance as a factor contributing to regional stability and economic development.”