Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի վարչապետ Յուլիա Սվիրիդենկոյին վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու առիթով: Ուղերձում նշված է.
«Ընդունեք խնդրեմ շնորհավորանքներս Ուկրաինայի վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Ուկրաինայի հետ հարաբերությունների հետագա ընդլայնումն ու խորացումը:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ հնարավոր է Հայաստանի և Ուկրաինայի միջև ապահովել համագործակցության ներուժի իրացում՝ կարևորելով առևտրատնտեսական և հումանիտար ոլորտներում համագործակցության ընդլայնումը։
Լիահույս եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության և Ուկրաինայի միջև տնտեսական համագործակցության հարցերով միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի հետևողական աշխատանքը կարող է ապահովել փոխշահավետ համագործակցության որակապես նոր մակարդակ՝ ստեղծելով բարենպաստ պայմաններ հարաբերությունների զարգացման և հեռանկարային ծրագրերի կյանքի կոչման համար։
Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և հաջողություն Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում, իսկ Ուկրաինայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

Nikol Pashinyan congratulates the newly appointed Prime Minister of Ukraine
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Ukrainian Prime Minister Yulia Svyrydenko on her appointment as Prime Minister of Ukraine. The message reads:
“Please accept my congratulations on your appointment as Prime Minister of Ukraine.
Armenia attaches great importance to the further expansion and deepening of relations with Ukraine.
Thanks to joint efforts, it is possible to ensure the realization of the potential of cooperation between Armenia and Ukraine, with a focus on expanding cooperation in the trade, economic, and humanitarian spheres.
The consistent work of the intergovernmental joint commission on economic cooperation between the Republic of Armenia and Ukraine can ensure a qualitatively new level of mutually beneficial cooperation, creating favorable conditions for the development of relations and the implementation of promising programs.
I wish you health and success in all your initiatives, and peace and prosperity to the people of Ukraine.”