Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնին Ազգային տոնի կապակցությամբ։
«Այս պատմական օրը Ֆրանսիան ընտրեց ազատության, մարդու իրավունքների գերակայության, հավասարության և ժողովրդավարության ուղին: Նման համամարդկային արժեքների վրա են հիմնված Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև առանձնաշնորհյալ հարաբերությունները:
Առանձնահատուկ երախտագիտությամբ եմ ընդգծում, որ Ձեր նախագահության օրոք հայ-ֆրանսիական բազմոլորտ և սերտ համագործակցությունը վերափոխվել է ռազմավարական երկխոսության:
Վերստին շնորհակալություն եմ հայտնում բարեկամ Ֆրանսիային և Ձեզ` Հայաստանի ինքնիշխանության և ժողովրդավարության ամրապնդմանը, ինչպես նաև մեր տարածաշրջանում տևական խաղաղության հաստատմանն ուղղված Ձեր անձնական ջանքերի ու շարունակական աջակցության համար»,- մասնավորապես ասվում է ուղերձում:

President of the Republic Vahagn Khachaturyan sent a congratulatory message to President Emmanuel Macron of the Republic of France on the occasion of the National Day.
“On this historic day, France chose the path of freedom, the supremacy of human rights, equality, and democracy. The privileged relations between Armenia and France are based on such universal values.
I would like to emphasize, with special gratitude, that during your presidency, the multifaceted and close Armenian-French cooperation has evolved into a strategic dialogue.
I once again express my gratitude to friendly France and you for your efforts and continuous support aimed at strengthening the sovereignty and democracy of Armenia, as well as the establishment of lasting peace in our region,” the message states explicitly.