Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում Հանրային հարցերի բարոյագիտական կենտրոնի միջազգային գիտաժողովի շրջանակում ներկայացրել է Իրական Հայաստանի գաղափարախոսությունը:
Երկրի ղեկավարը նաև պատասխանել է ներկաների հարցերին, որոնք վերաբերել են բանախոսությամբ ներկայացված թեզերին, Հայաստանի առջև ծառացած մարտահրավերներին և դրանց լուծման ուղղությամբ ՀՀ Կառավարության քայլերին ու տեսլականին:
Գիտաժողովի ընթացքում քննարկվել են ժամանակակից աշխարհում ազգային ինքնության դերին, նշանակությանը և բնույթին վերաբերող հարցեր: Միջոցառմանը մասնակցել են հրավիրյալ բանախոսներ՝ Հայաստանից, Շվեդիայից և Միացյալ Թագավորությունից։

The Prime Minister presented the ideology of the Real Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan presented the ideology of the Real Armenia at the American University of Armenia’s Center for Public Affairs’ International Conference.
The Head of State also answered questions from the audience regarding the theses presented in the lecture, the challenges facing Armenia, and the steps and vision of the RA Government to address them.
The conference discussed issues related to the role, significance, and nature of national identity in the modern world. The event featured guest speakers from Armenia, Sweden, and the United Kingdom.