ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական ֆորումում հայտարարել է, որ Հայաստանը պատրաստ է Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիր ստորագրել «թեկուզ հիմա».
«Մենք պատրաստ ենք ստորագրել այն թեկուզ հիմա: Մեր կողմից որևէ սահմանափակող կամ լրացուցիչ պայմաններ չկան: Մենք պատրաստ ենք ստորագրել հիմա և ցանկանում ենք, որ դա արվի, որքան հնարավոր է, շուտ»,- РИА Новости-ի փոխանցմամբ՝ ասել է Գրիգորյանը։
Նա նաև նշել է, որ ներկա պահին փաստաթղթի ստորագրման վայրի և ժամկետների վերաբերյալ կոնկրետ պայմանավորվածություններ չկան:

We are ready to sign, at least now. Deputy Prime Minister.
At the St. Petersburg International Economic Forum, Armenian Deputy Prime Minister Mher Grigoryan announced that Armenia is ready to sign a peace treaty with Azerbaijan "even now."
"We are ready to sign it even now. There are no restrictive or additional conditions on our part. We are ready to sign it now, and we want it done as soon as possible," Grigoryan said, according to RIA Novosti.
He also noted that, at present, there are no specific agreements on the place and timing of the document's signing.