ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական ֆորումում հայտարարել է, որ Հայաստանը պատրաստ է Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիր ստորագրել «թեկուզ հիմա».
«Մենք պատրաստ ենք ստորագրել այն թեկուզ հիմա: Մեր կողմից որևէ սահմանափակող կամ լրացուցիչ պայմաններ չկան: Մենք պատրաստ ենք ստորագրել հիմա և ցանկանում ենք, որ դա արվի, որքան հնարավոր է, շուտ»,- РИА Новости-ի փոխանցմամբ՝ ասել է Գրիգորյանը։
Նա նաև նշել է, որ ներկա պահին փաստաթղթի ստորագրման վայրի և ժամկետների վերաբերյալ կոնկրետ պայմանավորվածություններ չկան:

Мы готовы подписать хоть сейчас. Вице-премьер
Вице-премьер Армении Мгер Григорян на Петербургском международном экономическом форуме заявил, что Армения готова подписать мирный договор с Азербайджаном «хоть сейчас».
«Мы готовы подписать его хоть сейчас. С нашей стороны нет никаких ограничений или дополнительных условий. Мы готовы подписать сейчас и хотим, чтобы это было сделано как можно скорее», — сказал Григорян, по данным РИА Новости.
Он также отметил, что на данный момент нет конкретных договоренностей о месте и сроках подписания документа.